Sériovo vyrábané voľne stojace skrine sú v rôznych šírkových, výškových a hĺbkových rozmeroch s možnosťou voľby vnútorného vybavenia. Farebné prevedenie, alebo dezén dreva je tiež možnosťou širokého výberu zákazníka. Cena takýchto skríň je podstatne nižšia, ako u skríň vstavaných. Taktiež, ak chceme si zmeniť celkový vzhľad, dizajn skrine, stará skriňa je jednoducho demontovateľná a môže poslúžiť na inom mieste, alebo niekomu inému, čo u vstavaných skríň bez úpravy stolárom nie je možné. Vzhľadom na atypické rozmery vstavanej skrine. Štandardná šatníková skriňa pôsobí v miestnosti vzdušným, elegantným dojmom a opticky nezmenšuje priestor malých panelákových bytov.
Vnútorné usporiadanie šatníkových skríň je rôzne, môže mať aj takéto rozloženie vešiakovej a policovej časti
Nevýhodou je len to, že treba z času na čas utrieť prach z vrchu stropu šatníkovej skrine.
Vstavaná skriňa, už len svojim názvom predurčuje, kde by sa mala byť umiestnená. Určená je do výklenkov a priestorov atypických rozmerov, hlavne ak hĺbka priestoru je menšia ako 60 cm. To je najideálnejší priestor na umiestnenie vstavanej skrine.
Nuž, ale trend je iný. Vkus niektorých ľudí je zvláštny. Obrovské celostenové monštruózne vstavané skrine si dajú vyrobiť do spálni a ešte aj detských izieb. Ale aj na chodbu a niektorí aj do obývačiek. Ešte sa tým pýšia. Veď treba do nich naladovať všetko možné nepotrebné, zabudnuté, roky nepoužívané a natlačiť to až po strop.
Z toho všetkého vyplýva len to, že čo sa nám zapáči, to si vyberieme a kúpime. Každý z nás ma iný vkus.
Aj ja mám na chodbe vstavanú skriňu vo výklenku širokú 121 cm.
Autor: Erik zo sedacky-pohovky.sk